14-ти Национален Открит Турнир по Таекуон-До ИТФ

за купа "Багатур - Стара Загора"

Стара Загора 5-6. Декември 2015г.

 

снимки

 

На 5 – 6 Декември 2015г. в спортна зала „Иван Вазов” – Стара Загора се проведе 14-я Национален Открит Турнир по Таекуон-До за купа „БАГАТУР – СТАРА ЗАГОРА”. Съорганизатори на мероприятието бяха Община Стара Загора, Българска Федерация по Традиционно Таекуон-До, Българска Федерация по Таекуон-До ИТФ и Таекуон-До клуб „Багатур”. Програмата на турнира включваше 2 дисциплини – форма и спаринг индивидуално за деца, юноши, девойки, мъже и жени. В него взеха участие над 250 състезатели от 15 клуба от цялата страна.

Клубовете взели участие са:

„Калоян – Ладимекс“, Перник

„Некст“, Габрово

„Фолкън“, Благоевград

„Один - Оптикс“, Панагюрище
"Гум-Хо", София

АСТК „Тракия“, Пловдив

„ТКД Банкя“, Банкя

„Левски – Ангели“, София

„Тервел“, Севлиево

„КБСП“, Перник

„ТКД Варна“, Варна

„Оренда“, Козлодуй

„Одесос“, Варна

„Асеновец“, Асеновград

„Багатур“, Стара Загора

 

Съдийската колегия бе ръководена от Вергилий Ситнилски - 6 дан и членове: Александър Русев – 5 дан, Желязко Гагов – 5 дан; Калин Мирчев – 4 дан; Албена Ситнилска – 4 дан, Димо Милчев – 4 дан, Милен Денев – 4 дан, Николай Спасов – 2 дан, Калин Василев – 2 дан, Светослав Христов – 2 дан, Любомир Паскулийски – 2 дан, Теодор Димитров – 1 дан, Даниел Гецов – 1 дан, Детелин Димитров – 1 дан, Аделина Генова – 1 дан, Ани Костадинова – 1 дан.

            Турнира бе уважен от:

г-н Костадин Димитров – Вице-Президент на Българска Федерация по Таекуон-До ИТФ, Кмет на район Тракия, Пловдив;

г-н Вергилий Ситнилски – Генерален Секретар на Българска Федерация по Таекуон-До ИТФ, Член на съдийската комисия на Европейската Федерация по Таекуон-До, отговарящ за югоизточна Европа.

г-н Николай Бакърджиев – Президент на Българската Федерация по Традиционно Таекуон-До, Председател на Таекуон-До клуб „Багатур”.

 Клуб „БАГАТУР” взе участие със 17 състезатели, печелейки 12 златни, 6 сребърни и 7 бронзови медала.

- Георги Димитров -  1 място спаринг деца 8-9г. до 35кг.;

- Николай Петков - 1 място спаринг деца 10-11г. до 40кг.;

- Мартин Иванов - 1 място форма деца 12-13г. 8-7 гуп;

- Огнян Христов - 3 място форма деца 12-13г. 8-7 гуп;

- Иван Енчев - 3 място форма деца 12-13г. 8-7 гуп

- Огнян Христов - 3 място форма деца 12-13г. 8-7 гуп;

- Иван Енчев - 3 място форма деца 12-13г. 8-7 гуп;

- Иван Иванов - 1 място форма деца 12-13г. 6-5 гуп; 3 място спаринг деца 12-13г. до 65кг.;

- Георги Николов - 2 място форма деца 12-13г. 6-5 гуп; 3 място спаринг деца 12-13г. до 45кг.;

- Ренета Желязкова - 1 място форма девойки 14-15г. 2-1 гуп; 1 място спаринг девойки 14-15г. до 52кг.;

- Дина Ел Шарафи - 1 място форма девойки 16-17г. 1 дан; 2 място спаринг девойки 16-17г. до 58кг.;

- Кристина Енчева - 1 място форма девойки 16-17г. 6-5 гуп; 1 място спаринг девойки 16-17г. до 52кг.;

- Христо Върбанов - 1 място форма юноши 16-17г. 4-3 гуп; 1 място спаринг юноши 16-17г. до 69кг.;

- Мартин Александров - 2 място форма юноши 16-17г. 2-1 гуп; 3 място спаринг юноши 16-17г. до 63кг.;

- Петър Георгиев - 3 място форма юноши 16-17г. 6-5 гуп; 2 място спаринг юноши 16-17г. до 63кг.;

- Пенко Пенков - 1 място форма мъже до 2-1 гуп; 3 място спаринг мъже до 71кг.;

- Ивайло Бакърджиев - 2 място форма мъже до 3 дан; 2 място спаринг мъже до 64кг.;

- Огнян Христов - 3 място форма деца 12-13г. 8-7 гуп;

- Иван Енчев - 3 място форма деца 12-13г. 8-7 гуп;

- Иван Иванов - 1 място форма деца 12-13г. 6-5 гуп; 3 място спаринг деца 12-13г. до 65кг.;

- Георги Николов - 2 място форма деца 12-13г. 6-5 гуп; 3 място спаринг деца 12-13г. до 45кг.;

- Ренета Желязкова - 1 място форма девойки 14-15г. 2-1 гуп; 1 място спаринг девойки 14-15г. до 52кг.;

- Дина Ел Шарафи - 1 място форма девойки 16-17г.; 1 дан; 2 място спаринг девойки 16-17г. до 58кг.;

- Кристина Енчева - 1 място форма девойки 16-17г. 6-5 гуп; 1 място спаринг девойки 16-17г. до 52кг.;

- Христо Върбанов - 1 място форма юноши 16-17г. 4-3 гуп; 1 място спаринг юноши 16-17г. до 69кг.;

- Мартин Александров - 2 място форма юноши 16-17г. 2-1 гуп; 3 място спаринг юноши 16-17г. до 63кг.;

- Петър Георгиев - 3 място форма юноши 16-17г. 6-5 гуп; 2 място спаринг юноши 16-17г. до 63кг.;

- Пенко Пенков - 1 място форма мъже до 2-1 гуп; 3 място спаринг мъже до 71кг.;

- Ивайло Бакърджиев -  2 място форма мъже до 3 дан; 2 място спаринг мъже до 64кг.;

-    Виктор Соянов

-    Георги Сивов

В резултат на отличното си представяне Таекуон-До клуб „Багатур” спечели купата за 1 място в комплексното класиране при юноши и девойки.

В крайното комплексно класиране по медали за всички възрасти и носител на Купа „БАГАТУР – СТАРА ЗАГОРА” за 2015 стана клуб „Тервел”, Севлиево.

Целия Организационен Комитет изказва най-искренни благодарности към фирмите подали ръка и подпомогнали организацията и провеждането на 14-я Национален Открит Турнир по Таекуон-До за купа „БАГАТУР – СТАРА ЗАГОРА”:

-          Фирма „Климакомплект”;

-          Фирма „Златни Ръце”;

-          Фирма „Викинг” ООД;

-          Фирма „Маниста Халкова” ЕООД;

-          Сладкарница „Ден Рожден” и сладкарски цех „Иван Куманов”;

-          Рекламна къща “Анонс”;

-          Печатница „Дъга+”


© 1995 - 2016  BAGATUR. All rights reserved.